Bodrum Özel İngilizce Dil Kursu

Proficiency Sınavları genellikle üç bölümden oluşur. Bu bölümler readinglistening ve writingdir. Bazı üniversitelerde bu bölümlere ek olarak speaking bölümü de yapılabilir. Proficiency sınavlarının süresi 3-4 saat aralığındadır. 

Reading bölümünde 2-3 sayfalık akademik okuma metni verilerek bu metinlerle ilgili çeşitli sorular sorulur. Listening bölümünde, 2-3 tane 5-10 dakikalık İngilizce konuşmalar dinletilir ve bu dinletilen konuşmalarla ilgili sorular sorulur. Writing bölümünde ise 200-300 kelimelik İngilizce kompozisyon yazılması istenir. Speaking bölümünde genellikle kısa bir süre içinde öğrenciye farklı sorular yöneltilir ve öğrencinin bu sorulara cevap vermesi beklenir. Proficiency sınavı tüm bu bölümleri doğru şekilde tamamlandığında başarıya ulaşılmış olur.

Birebir öğrencilerle yapılan programlarımızda bu üç bölümle alakalı öğrencilerimize ek kaynaklar ve uygulamalarla destek oluyoruz. Öncelikle öğrencilerimizin gramer açığını kapatıp sonra sınava yönelik sorular ve alıştırmalarla sınava hazır hale gelmesini sağlıyoruz. Speaking kısmı için uygun mülakat sorularını sorup kullanmaları istenen cümle kalıpları, bağlaçlar öğreterek başarıyla sınavı geçmelerini hedefliyoruz.